43time - Wycieczki, Hotele, Bilety lotnicze, Bilety autokarowe, Ubezpieczenia, Samochody, Promy

Informacje i rezerwacja

Blog 43time

Do Turcji bez wizy?

Data publikacji: 30-12-2014
Turcja Kapadocja przepisy wizowe

Wszyscy pamiętamy o zmianie przepisów w 2014r. (artykuł poniżej) Jednak na niedawnym wystąpieniu w Warszawie premier Turcji Ahmet Davutoglu zadeklarował, że jego kraj zniesie wizy dla Polaków. - To prezent na 600-lecie stosunków naszych krajów - powiedział. Strona turecka chce rozwijać połączenia transportowe z Polską.

Premier poinformował, iż niedawno została podjęta decyzja o zniesieniu obowiązku wizowego dla Polaków, którzy tak licznie odwiedzają Turcję, kraj, w którym zmarłich wielki polski wieszcz Adam Mickiewicz. Każdy współczesny mieszkaniec Lechistanu (Polski) może bez żadnych obwarowań i przeszkód odwiedzać Istambuł - powiedział Davutoglu podczas obchodów 600. rocznicy ustanowienia stosunków polsko-tureckich.


- Chciałbym również wspomnieć, że oczekujemy rewanżu od pani premier w zwiększeniu frekwencji lotów do Turcji oraz udziału Polski w negocjacjach w sprawie zniesienia obowiązku wiz Schengen dla obywateli Turcji - zwrócił się do Kopacz Davutoglu.

Wiadomość o zniesieniu przez Turcję wiz dla Polaków "to dobra wiadomość dla polskich turystów" - podsumowała premier. "To jest też dobra wiadomość dla tureckiego kraju, oni tam zostawią swoje pieniądze" - dodała. Kopacz podkreśliła, że Turcja może zawsze liczyć na Polskę. - Będziemy zawsze dobrym ambasadorem Turcji w Unii Europejskiej.
Czekamy, więc niecierpliwie na dalsze ustalenia.
ARTYKUŁ Z KWIETNIA 2014R. :

Od dnia 11 kwietnia 2014r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Tureckiej wprowadza szereg  zmian dotyczących regulacji przepisów wizowych dla turystów zagranicznych, w tym również dla Polaków. Przepisy mają usprawnić obsługę lotnisk i skrócić czas oczekiwania na promesy wizowe na tureckich lotniskach.

Mają zostać zniesione wizy w formie naklejek uzyskiwanych na przejściach granicznych Turcji.

Zostaną wprowadzone e-wizy, zarówno turystyczne jak i biznesowe. E-wizę można uzyskać w systemie elektronicznym wniosków wizowych www.evisa.gov.tr.  Czas procesu wizowania to zaledwie 3 minuty. Będzie dostępna również wersja polskojęzyczna serwisu. Koszt uzyskania wizy tureckiej przez elektroniczny system to 15EUR. Płatność będzie do realizacji za pomocą płatności „on-line” kartą płatniczą. Istotne jest, aby wydrukowaną e-wizę posiadać przy sobie podczas odprawy na przejściu granicznym.

Ponieważ sezon turystyczny 2014 będzie okresem przejściowym wprowadzania zmian wizowych, będzie możliwość nabycia e-wizy w tzw. E-kioskach znajdujących się na tureckich lotniskach, jednak koszt takiej wizy wyniesie 25EUR.

Istnieje możliwość uzyskania wizy w Polsce, w konsulacie Ambasady Republiki Tureckiej w Warszawie. Koszt wizy to 252 PLN.

Ważność paszportu musi wynosić minimum 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Turcji.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.turcja.org.pl.

W tej kategorii:

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję