43time - Wycieczki, Hotele, Bilety lotnicze, Bilety autokarowe, Ubezpieczenia, Samochody, Promy

Informacje i rezerwacja

Blog 43time

Dni Australii w Nowym Targu!

Data publikacji: 20-02-2016
Dni Australii w Nowym Targu

Już po raz szósty w Polsce, a po raz drugi w Nowym Targu - Dni Australii. Tym razem spotkanie organizowane przez MOK i Albion House odbędzie się w dniach: 6-8 kwietnia pod nazwą Kolejne „Spotkania z kulturą…” w MOK, czyli w kwietniu poznajemy Australię. 

Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu w dniach 6-8 kwietnia (środa – piątek) na kolejną edycję „Spotkań z kulturą…”. Przy aktywnej współpracy z Albion House zaproszeni zostaną Państwo na cykl spotkań, warsztatów, slajdowisk, pokazów filmów, a także niespodzianek, których wspólnym mianownikiem będzie Australia.

Gościem specjalnym będzie pan Marek Niedźwiecki -  wspaniały radiowiec, dziennikarz, ale i wielki fan Australii. Spotkanie z panem Markiem i Jego Australią odbędzie się już 6 kwietnia (środa) o godz. 18.00. O swojej niesamowitej podróży stopem do Australii opowie Karolina Sypniewska-Wida podczas slajdowiska „Do Australii lądem?! Podróż za jeden uśmiech” w dniu 7 kwietnia (czwartek) o  godz. 18.00. Natomiast o możliwościach wyjazdu na Antypody dowiemy się od Pawła Widy 8 kwietnia (piątek) także o godz.18.00; a studenci opowiedzą o kraju kangurów ze swojej perspektywy już 6 kwietnia (środa) o godz.19.30.

Poznamy Australię z innej strony poprzez warsztaty sommelierskie, gdzie poznamy w praktyce wina australijskie (uwaga zapisy, ilość miejsc ograniczona – wejściówka 10zł), a także warsztaty gry na didgeridoo z Pawłem Pepe Podsiadło. Z kolei 8 kwietnia będzie można skosztować australijskiego poczęstunku przygotowanego przez nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu.

Nie zabraknie stałych punktów programu. Na pokazy filmowe („Polowanie na króliki”, „Królestwo zwierząt” i Mary i Max”) wraz z filmoznawczym wprowadzeniem Aleksandry Sadowicz zapraszamy każdego dnia o 20.00 (bilet tylko 5zł), a przed filmami rozdamy książki australijskich autorów, tudzież o Australii od naszych partnerów, którymi są: Wydawnictwo Bezdroża, Wydawnictwo BIS, Wydawnictwo Jaguar, Wydawnictwo Kultura Gniewu, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Świat Książki, Wydawnictwo Wielka Litera, Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Szczególnie zapraszamy do  indywidualnych konsultacji  dla osób zainteresowanych wyjazdem do Australii - codziennie w godz. 16.30-18.00.

 plakat Dni Australii

Szczegółowy program:  VI Dni Australii - spotkania z kulturą australijską

6 kwietnia (środa) 2016

18.00 Spotkanie z Markiem Niedźwieckim i promocja książki „Australijczyk”, wstęp wolny

19.30 Oczami studentów w Australii - czyli jak wygląda życie po drugiej stronie świata?, wstęp wolny

20.00 Pokaz filmu „Polowanie na króliki” /Rabbit-Proof Fence/, reż. Phillip Noyce, prod. Australia, 2002, 94’, bilet 5zł*

 

7 kwietnia (czwartek) 2016

18.00 Slajdowisko „Do Australii lądem?! Podróż za jeden uśmiech” Karolina Sypniewska-Wida, wstęp wolny

19.00 Poznaj wina australijskie – warsztaty sommelierskie, bilet 10zł, zapisy - ilość miejsc ograniczona!

19.00 Didgeridoo by MAGO – warsztaty gry, wstęp wolny

20.00 Pokaz Filmu „Królestwo zwierząt” /Animal Kingdom/, reż. David Michôd, prod. Australia, 2010, 112’, bilet 5zł*

 

8 kwietnia (piątek) 2016

18.00 Warsztaty „Should I stay or should I go 2 Australia?!” – organizacja i możliwości wyjazdowe na antypody, Paweł Wida, wstęp wolny

18.45 Ciekawostki Australijskie, wstęp wolny

19.30 Australijski poczęstunek: Lamingtony kokosowe, Pavlova, Anzac biscuits, zaprasza Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

20.00 Pokaz filmu „Mary i Max” /Mary and Max/, reż. Adam Elliot, prod. Australia, 2009, 92’, bilet 5zł*

 

dodatkowo każdy dzień

16.30-18.00 Konsultacje indywidualne dot. wyjazdów do Australii

Zapisy - liczba miejsc ograniczona: nowytarg@albionhouse.com.pl

 

Wprowadzenia filmowe: Aleksandra Sadowicz

*bierzesz udział w loterii książek

 

Organizatorzy:

Urząd Miasta Nowy Targ

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu

Albion House – Nauka, Emigracja, Praca

 

Relacje z poprzednich edycji Dni Australii znajdą Państwo tutaj: http://albionhouse.com.pl/dni-australii/edycja-2015/

W tej kategorii:

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję