43time - Wycieczki, Hotele, Bilety lotnicze, Bilety autokarowe, Ubezpieczenia, Samochody, Promy

Informacje i rezerwacja

Blog 43time

Zwiedzaj Macedonię razem z Nami!

Data publikacji: 05-12-2017
Macedonia

Program wycieczki obejmuje, nie tylko zwiedzanie Macedonii, ale również Serbii i Albanii. Zapraszamy wszystkich chętnych do odkrycia pięknych zakątków, podczas wycieczki objazdowej w tak piękne i dotąd rzadko odwiedzane miejsca... Czeka na Państwa bogaty plan zwiedzania, ale również odrobina czasu, by nacieszyć się promieniami slońca na macedońskiej plaży.

Zasmakujemy w pysznej kuchni regionalnej i skosztujemy win tamtejszej produkcji...

Każdy znajdzie coś dobrego dla siebie ... :)

Macedonia Macedonia


Program wycieczki objazdowej po Macedonii w wakacje:

Termin wyjazdu 30.06-07.07.2018r.

1 dzień

Godz. 4.00 wyjazd z Nowego Targu, przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii.                  
Godz. 18.00 zakwaterowanie w hotelu w Belgradzie, kolacja.

2-7 dzień

Zwiedzanie:

 • Kalemegdan to jedna z największych europejskich twierdz położona w strategicznym miejscu ujścia Sawy do Dunaju. Jest to obszar średniowiecznego Belgradu zdobytego przez Turków i zammienionego w wielką twierdzę garnizonową. Po przejęciu miasta przez Habsburgów Kalemegdan został unowocześniony i rozbudowany. Obecnie jest to miejsce spacerów mieszkańców Belgradu.   
         
 • Monastyr Ravanica to jeden z najważniejszych dla serbskiej religijności i kultury klasztor, gdyż jest to miejsce pochówku, uznanego za świętego, księcia Lazara, bohatera z Kosowego Pola. Sam klasztor, jako fundacja rodowa księcia Lazara pochodząca z II połowy XIV w. reprezentuje styl morawski wytworzony po upadku Carstwa Serbskiego.

 • Skopje to bez wątpienia jedno z najciekawszych miast Bałkanów. Jego dzielnica bazarowa, do dnia dzisiejszego tętniąca tradycyjnym życiem mieszkających tam Albańczyków to wielka przestrzeń w której zachowało się wiele niezwykle ciekawych zabytków z czasów tureckich. Skopje to także stolica Macedonii słynąca obecnie w świecie z ekstrawaganckiej architektury rządowej.    

 • Ochryda to jedno z najpiękniejszych miast Bałkanów i Europy. Położona amfiteatralnie nad jeziorem Ochrydzkim zachowała wiele uroku tureckiej mahali. Jednocześnie lata dominacji tureckiej nie zniszczyły bizantyjskiej warstwy miasta na czele z archikatedrą Mądrości Bożej, czy też monastyrem Bogurodzicy. Wizytówką zarówno miasta jak i całego kraju jest, stojąca malowniczo na klifie skalnym cerkiew św. Jana w Kaneo.
 • Sveti Naum to jeden z najważniejszych ośrodków klasztornych w Macedonii. Jest to zarówno ośrodek pielgrzymkowy jak i niezwykle cenny przykład dojrzałej architektury bizantyjskiej.

 • Korcza to niewielkie miasteczko, które jednocześnie jest najważniejszym historycznym ośrodkiem północnej Albanii. W centrum miasta zachowała się tradycyjna zabudowa z czasów osmańskich.

 • Bitola znana przez wieki pod turecką nazwą Manastir to miasto w którym zachowało się wiele zabytków pamiętających czasy Osmanów. Zarówno meczety, w tym jeden wzniesiony przez słynnego Mimar Sinana Paszę, jak i łaźnie, kryte targi, świadczą o znaczeniu jakie to miasto miało w czasach tureckich. Na jego obrzeżach znajduje się interesujący rezerwat archeologiczny ukazujący pozostałości rzymskiego miasta Heraclea Lyncestis.             

 • Cerkiew św. Jerzego zachowana we wsi Staro Nagoričane to fundacja króla Milutina z I połowy XIV w. Świątynia ta reprezentuje pod względem architektonicznym dojrzały styl raszkański. W jej wnętrzu zachowały się doskonałe freski bizantyjskie pochodzące z czasów fundatora. 


8 dzień

Godz. 8.00 śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd przez Węgry i Słowację do PolskiPrzyjazd do Nowego Targu w godzinach wieczornych.

Macedonia Macedonia

Świadczenia zawarte w cenie wycieczki po Macedonii:  

 • 7 noclegów,
 • wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja według programu,
 • opłaty klimatyczne,
 • transport autokarem klasy LUX + opłaty drogowe,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • opieka pilota i usługi przewodnika,
 • opłata za turystyczny fundusz gwarancyjny.

Dodatkowo płatne:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, koszt ok. 20 euro


Cena: 1500zł/osoba

                      

Wyjeźdzamy z Nowego Targu !!!!!!

Z grupą pojedzie przedstawiciel biura :)

!!! Niezbędny paszport!!!

Zapraszamy do rezerwacji!  


źródło zdjęć: https://pl.wikipedia.org/wiki/Macedonia

W tej kategorii:

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję