43time - Wycieczki, Hotele, Bilety lotnicze, Bilety autokarowe, Ubezpieczenia, Samochody, Promy

Informacje i rezerwacja

Blog 43time

Oferty First Minute Lato 2018

Data publikacji: 01-01-2018
first minute

Już od października w biurach podróży zaczęła się sprzedaż ofert wakacyjnych na Lato. Ja co roku biura próbuja zachęcić klientów do zakupu wakacji wcześniej w przedsprzedaży. Touroperatorzy oferują bardzo dobre ceny, a także pakiet korzyści. Rok rocznie coraz więcej klientów rezerwuje swoje wymarzone wakacje z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Nauczeni doświadczeniami z poprzednich lat nie czekają na oferty do ostatniej chwili w wakacje. Wiedzą, iż jak wybierają się z rodziną lub znajomymi, może okazać się, iż w terminie, kiedy wypada im urlop nie ma już wolnych miejsc w samolocie na kierunek, hotel, który obrali za cel swoich wakacji. Często rezerwacji towarzyszy nerwowa atmosfera, czy będą miejsca i czy uda się pojechać w wybranym terminie. Często trzeba pójść na kompromisy i wybrać inny hotel, inny kierunek czy odległe miasto wylotowe.

Dlaczego warto kupować w First Minute? I czy warto?

Decydując się na wybór oferty First Minute mamy czas, aby spokojnie wybrać hotel, który odpowiada naszym wymaganiom, wiąże się to również z dużym komfortem psychicznym. Rezerwując wakacje First Minute możesz liczyć na rabat dochodzący nawet do – 40%, do tego należy doliczyć zniżki dla dzieci, gwarancję niezmienności ceny, a czasem darmowe wycieczki fakultatywne. Tych dodatkowych usług nie będziemy mogli uzyskać decydując się na wakacje w ostatniej chwili.

Mimo wielu atutów, z ofertami First Minute wciąż wiążą się mylne poglądy, że i tak ceny wycieczek są wyższe niż w przypadku ofert Last Minute. Jest to mit, ponieważ często ceny te są takie same, a wielokrotnie o wiele wyższe, poza tym mamy pokoje o wyższym standardzie. Na miejscu czekają na nas drobne upominki, które organizatorzy przygotowują dla swoich klientów.

Ryzyko zakupów w przedsprzedaży wycieczek

Każdy, kto się zdecyduje na wybranie tej oferty musi być świadomy, że jest w niej pewne ryzyko. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co wydarzy się za pół roku. Aczkolwiek możemy zminimalizować swoje obawy i ryzyko utraty pieniędzy za wakacje, których nie będziemy mogli wykorzystać. Wystarczy wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji. Takie ubezpieczenie to ok. 3% wartości wycieczki i chroni nas od nieprzewidzanych wydarzeń losowych, które mogłyby udaremnić nam wymarzony wyjazd.

Rezerwując wczasy w zimie, nikt nie jest nam w stanie zagwarantować, że ta sama oferta nie będzie tańsza w ofercie Last Minute. Są to jednak pojedyncze przypadki. Najczęściej nie ma miejsc na wybrany przez nas hotel, miejsc w samolocie z lokalnego lotniska lub ceny są o wiele wyższe.

Kiedy Last Minute?

Na oferty last minute można ewentualnie liczyć przed wakacjami, czyli kwiecień, maj i czerwiec, albo po wakacjach, czyli we wrześniu i październiku. Te oferty last minute z reguły to pozostałości, które nie sprzedały się wcześniej.

Pamiętajmy, że sytuacja z roku na rok się zmienia i ciężko jest przewidzieć ile ofert last minute będzie można zaproponować turystom – każdy sezon turystyczny jest inny, nie warto sugerować się sytuacją z lat poprzednich.

Wakacje first minute powstały jako opozycja do wakacji Last Minute. Oferty First Minute należy traktować jak przedsprzedaż – kupując wcześniej możemy sporo zaoszczędzić, a przy okazji płatność rozłożyć na raty – część w formie zaliczki, resztę dopłacić przed wyjazdem.

Szacuje się, że ok. 2 mln Polaków wybiera się na wakacje zagraniczne z organizatorami turystycznymi. Zatem nie ma się co dziwić, że na długo przed rozpoczęciem sezonu organizatorzy rozpoczynają walkę o turystów. Oferuja bardzo korzystne warunki rezerwacji. Dzięki takim zabiegom są w stanie ocenić dużo wcześniej czy ich oferta nie potrzebuje korekty. Zdarza się bowiem tak, że dany kierunek sprzedaje się tak dobrze w trakcie trwania Oferty First Minute, że organizatorzy dokładają nowe hotele, miejsca w samolotach lub terminy. Zdarzają się również sytuacje odwrotne.

Zapraszamy do biura po oferty First Minute!

W tej kategorii:

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję