43time - Wycieczki, Hotele, Bilety lotnicze, Bilety autokarowe, Ubezpieczenia, Samochody, Promy

Informacje i rezerwacja

Blog 43time

Oferty First Minute Lato 2018

Data publikacji: 01-01-2018
first minute

Już od października w biurach podróży zaczęła się sprzedaż ofert wakacyjnych na Lato 2018. Coraz wiecej klientów rezerwuje swoje wymarzone wakacje z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Nauczeni doświadczeniami z poprzednich lat nie ufają w oferty na ostatnia chwilę w wakacje. Wiedzą, iż jak wybierają się z rodziną lub znajomymi, może okazać się, iz w terminie, kiedy wypada im urlop nie ma juz miejsc w samolocie na kierunek, hotel, który obrali za cel swoich wakacji. Często rezerwacji towarzyszy nerwowa atmosfera, czy bedą miejsca i czy uda się pojechać w wybranym terminie. Często teba pójść na kompromisy i wybrać inny hotel.

Dlaczego warto kupować w First Minute? I czy warto?

Decydując się na wybór oferty First Minute mamy czas, aby spokojnie wybrać hotel, który odpowiada naszym wymaganiom, wiąże się to również z dużym komfortem psychicznym. Rezerwując wakacje First Minute możesz liczyć na rabat dochodzący nawet do – 40%, do tego należy doliczyć zniżki dla dzieci, gwarancję niezmienności ceny, a czasem darmowe wycieczki fakultatywne. Tych dodatkowych usług nie będziemy mogli uzyskać decydując się na wakacje w ostatniej chwili.

Mimo wielu atutów, z ofertami First Minute wciąż wiążą się mylne poglądy, że i tak ceny wycieczek są wyższe niż w przypadku ofert Last Minute. Jest to mit, ponieważ często ceny te są takie same, a wielokrotnie o wiele wyższe, poza tym mamy pokoje o wyższym standardzie. Na miejscu czekają na nas drobne upominki, które organizatorzy przygotowują dla swoich klientów.

Ryzyko zakupów w przedsprzedaży wycieczek

Każdy, kto się zdecyduje na wybranie tej oferty musi być świadomy, że jest w niej pewne ryzyko. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co wydarzy się za pół roku. Aczkolwiek możemy zminimalizować swoje obawy i ryzyko utraty pieniędzy za wakacje, których nie będziemy mogli wykorzystać. Wystarczy wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji. Takie ubezpieczenie to ok. 3% wartości wycieczki i chroni nas od nieprzewidzanych wydarzeń losowych, które mogłyby udaremnić nam wymarzony wyjazd.

Rezerwując wczasy w zimie, nikt nie jest nam w stanie zagwarantować, że ta sama oferta nie będzie tańsza w ofercie Last Minute. Są to jednak pojedyncze przypadki. Najczęściej nie ma miejsc na wybrany przez nas hotel, miejsc w samolocie z lokalnego lotniska lub ceny są o wiele wyższe.

Kiedy Last Minute?

Na oferty last minute można ewentualnie liczyć przed wakacjami, czyli kwiecień, maj i czerwiec, albo po wakacjach, czyli we wrześniu i październiku. Te oferty last minute z reguły to pozostałości, które nie wyprzedały się wcześniej.

Pamiętajmy, że sytuacja z roku na rok się zmienia i ciężko jest przewidzieć ile ofert last minute będzie można zaproponować turystom – każdy sezon turystyczny jest inny, nie warto sugerować się sytuacją z lat poprzednich.

Wakacje first minute powstały jako opozycja do wakacji Last Minute. Oferty First Minute należy traktować jak przedsprzedaż – kupując wcześniej możemy sporo zaoszczędzić, a przy okazji płatność rozłożyć na raty – część w formie zaliczki, resztę dopłacić przed wyjazdem.

Szacuje się, że ok. 2 mln Polaków wybiera się na wakacje zagraniczne z organizatorami turystycznymi. Zatem nie ma się co dziwić, że na długo przed rozpoczęciem sezonu organizatorzy rozpoczynają walkę o turystów. Dzięki takim zabiegom są w stanie ocenić dużo wcześniej czy ich oferta nie potrzebuje korekty. Zdarza się bowiem tak, że dany kierunek sprzedaje się tak dobrze w trakcie trwania Oferty First Minute, że organizatorzy dokładają nowe hotele, miejsca w samolotach lub terminy. Zdarzają się również sytuacje odwrotne.

Propozycje ofert First Minute

Przykładowe korzyści Oferty First Minute :

1. First Minute oferty Grecos

First deal! Czwarty etap 09.01.2018 

  • Rabaty do 40%
  • Rabat specjalny dla dziecka 400 zł
  • Zaliczka 25%
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 15 zł/osobę GRATIS
  • Gwarancja najniższej ceny
  • Gwarancja niezmiennej ceny
  • Gwarancja bezpłatnej zmiany rezerwacji.

2. First Minute oferty Exim Tours

3. First Minute oferty Sun Fun

4. First Minute oferty Mouzenidis

5. First Minute oferty Ecco Holiday

6. First Minute oferty Rego Bis

W tej kategorii:

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję