43time - Wycieczki, Hotele, Bilety lotnicze, Bilety autokarowe, Ubezpieczenia, Samochody, Promy

Informacje i rezerwacja

Blog 43time

Wycieczka do Budapesztu 13-15 kwiecień 2018

Data publikacji: 21-11-2017
Weekend w Budapeszcie

W nadchodzącym roku pragniemy Państwa zaprosić na zwiedzanie kolejnej stolicy Europejskiej: Budapesztu. Jak Państwo zapewne wiedzą jest to stolica, a zarazem największe miasto Węgier. Leży nad rzeką Dunaj, w odległości ok. 330km od Nowego Targu. Miasto zostało stworzone z 3 połączonych ze soba miast Budy, Óbudy - leżących na prawym brzegu Dunaju oraz Pesztu - lewy brzeg rzeki. Miasto jest 8 najludniejszym miastem wśród stolic Europy. Pełni ważne funkcje m.in. ośrodka kulturalnego, centrum turystycznego, uzdrowiskowego czy naukowego.

Weekend w Budapeszcie Weekend w Budapeszcie

Zapraszamy do tego pięknego miejsca z naszym biurem.

Wyjazd już 13 - 15 kwietnia 2018 roku!

Zapisz się teraz, aby nie ominął Cię nasz wyjazd!

 

PROGRAM WYCIECZKI DO BUDAPESZTU

 

1 dzień

Wyjazd z Nowego Targu w kierunku Budapesztu o godzinie 5.00. Ok godz. 13.00 – 14.00 rozpoczęcie zwiedzania: Wzgórze Zamkowe, Kościół koronacyjny króla Macieja NMP, malownicza Baszta Rybacka, z której roztacza się wspaniały widok na Peszt, stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski (trzykrotnie niszczony i odbudowywany). Przejazd na Wzgórze Gellerta o specyficznym mikroklimacie, z Cytadelą i gigantycznym Pomnikiem Wolności. Dalej Bazylika św. Stefana, w której znajdują się relikwie św. Stefana - pierwszego króla Madziarów. Czas wolny na Vaci utca - najbardziej reprezentacyjny deptak miasta z mnóstwem straganów z pamiątkami. Ok. godz. 18.30 przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Ok. 9.00 – spotkanie z przewodnikiem, dalsze zwiedzanie miasta: Plac Bohaterów - najpiękniejszy plac stolicy, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad – bajkowa budowla nad brzegiem jeziora, dzielnica ambasad, przejazd autokarem aleją Andrasiego - najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta - Opera, Instytut Goethego, Pałac Dreschlera, Plac Oktogon, Parlament. Ok. godz. 18.00 przejazd do hotelu na obiadokolację. O godzinie  21.00 udamy sie na niezapomniany rejs statkiem po Dunaju. Powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień

Śniadanie, zwiedzanie Wyspy Św. Małgorzaty, przejazd do Szentendre - Mekka artystów węgierskich, zwiedzanie Muzeum Marcepanów, dalej trasa w malownicze Zakole Dunaju, wejdziemy na górę z ruinami zamku Vyszegradzkiego (wstęp: 1100 F), skąd podziwiać będziemy załamujący się pod kątem 90 stopni Dunaj – przełom Dunaju. Na koniec przejedziemy do Estergomu: stolicy Kościoła Węgierskiego z największą Bazyliką na Węgrzech. Ok. godz. 16.00 wyjazd w drogę powrotną przez Sturowo. Ok. godz. 15.00 - wyjazd w drogę powrotną, przyjazd około godz. 24.00.

Cena: 540 zł/osoba

OSTATNIE MIEJSCA!!!

Świadczenia w cenie:

  • autokar z parkingami,
  • opieka pilota, przewodnika
  • 2 noclegi,
  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
  • ubezpieczenie KL, NNW.

Dodatkowo płatne:

  • Bazylika - 1euro,
  • Bilet na metro – 1euro,
  • Kościół Macieja + Baszty Rybackie – 7 euro,
  • rejs statkiem po Dunaju ok. 8-11 euro,
  • zamek -1100 forint

Weekend w Budapeszcie Weekend w Budapeszcie

Wyjeźdzamy z Nowego Targu !!!!!! Z grupą pojedzie przedstawiciel biura :)

!!! Wystarczy dowód osobisty!!!

Zapraszamy do rezerwacji!  


źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Budapeszt

W tej kategorii:

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies więcej »


OK, akceptuję